Αγαπητοί συνάδελφοι,

Με μεγάλη χαρά σας ανακοινώνουμε το 1ο Συμπόσιο Μεταπτυχιακών Φοιτητών του Τμήματος Χημείας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, με τίτλο: «Χημεία και Εφαρμογές της», που θα πραγματοποιηθεί στις 17 και 18 Μαρτίου 2022 στο Τμήμα Χημείας του ΕΚΠΑ. Σκοπός του συμποσίου είναι να δοθεί η ευκαιρία σε όλους τους μεταπτυχιακούς φοιτητές και υποψηφίους διδάκτορες (MSc & PhD), να αναδείξουν το ερευνητικό τους έργο και να αναπτύξουν δεξιότητες άρτιας προβολής της επιστημονικής τους δραστηριότητας, λαμβάνοντας μέρος με προφορικές ή αναρτημένες παρουσιάσεις. Πρόκειται για το πρώτο συμπόσιο μιας σειράς που ευελπιστούμε ότι θα βρει ανταπόκριση στους νέους συναδέλφους.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του συμποσίου: https://conferences.uoa.gr/e/Grad-symp2022, ή να απευθυνθείτε στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Grad-symp@chem.uoa.gr.

Η Οργανωτική Επιτροπή

Μέλη ΔΕΠ / ΕΔΙΠ Υποψήφιοι Διδάκτορες