Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, στο πλαίσιο του έργου EPICUR με επιστημονικά υπεύθυνο τον Αντιπρύτανη κ. Δημήτριο Κωβαίο, έχει ανακοινωθεί Β΄ Πρόσκληση για μαθήματα που προσφέρουν τα Πανεπιστήμια της Συμμαχίας προς όλους τους φοιτητές EPICUR, κατά το ακαδημαϊκό έτος 2022-23.

Στο πλαίσιο αυτό, οι φοιτητές του ΑΠΘ μπορούν να υποβάλουν αίτηση επιλέγοντας μαθήματα που τους ενδιαφέρουν, εφόσον πληρούν τα απαιτούμενα κριτήρια που ορίζει το κάθε μάθημα.

Τα εν λόγω μαθήματα διαθέτουν συγκεκριμένο αριθμό πιστωτικών μονάδων (ECTS). Το αν το μάθημα που θα παρακολουθήσει και θα ολοκληρώσει επιτυχώς κάποιος φοιτητής, θα αναγνωριστεί (με τον ίδιο ή διαφορετικό αριθμό ECTS), αν θα συμπεριληφθεί στο Παράρτημα Διπλώματος κτλ., εξαρτάται από το εκάστοτε Τμήμα του ΑΠΘ, ενώ οι διαδικασίες αναγνώρισης είναι παρόμοιες με αυτές που πραγματοποιούνται για την αναγνώριση των μαθημάτων Erasmus.

Συμμαχία EPICUR Έναρξη μαθημάτων_Β Προσκληση