Η Συνέλευση του Τμήματος Χημείας στη σημερινή έκτακτη συνεδρίαση της (Δευτέρα 5/2/2024) αποφάσισε να προχωρήσει με εξ αποστάσεως διδασκαλία σε συμπληρωματικές παραδόσεις των μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου 2023-2024 πού έμειναν σε εκκρεμότητα όταν ξεκίνησαν οι καταλήψεις των φοιτητών.

Η συμπλήρωση των παραδόσεων αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για να μπορέσει να ολοκληρωθεί κατά τον νόμο το χειμερινό εξάμηνο. Τα συμπληρωματικά μαθήματα θα γίνουν τις ημέρες Τετάρτη 7/2/24, Πέμπτη 8/2/24 και Παρασκευή 9/2/24. Ανακοίνωση με το πρόγραμμα των ηλεκτρονικών παραδόσεων θα βγεί αύριο Τρίτη 6/2/24 μετά τις 6μμ και στη συνέχεια θα υπαρχει απευθείας επικοινωνία απο τους διδάσκοντες.

Αν σταματήσει η κατάληψη των φοιτητών αύριο Τρίτη 6/2/24  τότε κατά τις ημέρες Τετάρτη 7/2/24, Πέμπτη 8/2/24 και Παρασκευή 9/2/24 οι συμπληρωματικές παραδόσεις θα πραγματοποιηθούν με φυσική παρουσία. Επίσης, κατά τις ίδιες ημέρες θα πραγματοποιηθούν οι εξετάσεις με φυσική παρουσία σύμφωνα με το ισχύον πρόγραμμα εξετάσεων αλλά ΜΟΝΟ των μαθημάτων που έχουν ολοκληρώσει τον απαραίτητο αριθμό παραδόσεων.

Αν η κατάληψη συνεχιστεί και μετά την Τρίτη 6/2/24 τοτε θα βγεί καινούργια ανακοίνωση σχετικά με τις εξετάσεις των μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου.