Στο πλαίσιο της Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του Α.Π.Θ.  με το Justus Liebig University Giessen της Γερμανίας, προσφέρονται από το εν λόγω Πανεπιστήμιο δωρεάν διαδικτυακά μαθήματα για προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές του ΑΠΘ, σε διάφορα επιστημονικά πεδία, καθώς και δωρεάν μαθήματα Γερμανικών από το επίπεδο A0 Taster Course (Beginners) έως και το επίπεδο B2+, για το χειμερινό  εξάμηνο 2024.

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές μπορούν να αντλήσουν περισσότερες πληροφορίες από την παρακάτω ηλεκτρονική αλληλογραφία και το συνημμένο υλικό (pdf), καθώς και να απευθυνθούν στους διοργανωτές του προγράμματος στο Justus Liebig University Giessen, για τυχόν απορίες τους, στο email VIP@admin.uni-giessen.de.

Τα μαθήματα προς επιλογή είναι διαθέσιμα στον σύνδεσμο:  online courses, ενώ οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές μπορούν να υποβάλλουν την αίτησή τους στην ιστοσελίδα  Digital Campus.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων είναι η 31η Ιουλίου 2024 ενώ την Τρίτη 23 Ιουλίου στις 2 μ.μ. (CEST) και Πέμπτη 25 Ιουλίου στις 9 π.μ. (CEST) θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακή συνάντηση ερωτήσεων και διευκρινήσεων μέσω zoom (https://uni-giessen.zoom-x.de/j/69657812111).
Το πρόγραμμα ξεκινάει τον Οκτώβριο του 2024.

s Guide to the VIP Galaxy

Virtual International Programme (VIP) @JLU Giessen