Η Σχολή Θετικών Επιστημών του ΑΠΘ διοργανώνει την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου 2023, από τις 09:00 έως τις 15:00, την 2η Open Day της ΣΘΕ στο χώρο του φουαγιέ της ΣΘΕ. Θα υπάρξουν stands και τραπέζια στο χώρο της εκδήλωσης, όπου τα Τμήματα και φοιτητικές ομάδες της Σχολής μπορούν να παρουσιάσουν επιλεγμένες δραστηριότητες σε μορφή επίδειξης ή poster.

Σκοπός του θεσμού «Open Day» είναι να ενημερωθούν τα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας της Σχολής και του Ιδρύματος για την έρευνα και τη διδασκαλία που πραγματοποιείται στη Σχολή Θετικών Επιστημών, να ανταλλάξουν απόψεις και τεχνογνωσία, και να γνωριστούν καλύτερα μεταξύ τους.

Καλούμε όλα τα ενδιαφερόμενα μέλη της Σχολής να συμμετάσχουν. Για τη συμμετοχή, παρακαλούμε να συμπληρωθεί το έντυπο εκδήλωσης συμμετοχής από τους ενδιαφερόμενους και τις ενδιαφερόμενες, και να σταλεί στον Καθηγητή κ. Βασίλη Μέλφο, e-mail melfosv@geo.auth.gr, έως την Δευτέρα 20 Νοεμβρίου 2023.

2η OPEN DAY ΤΗΣ ΣΘΕ