Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στη «Δημόσια Διοίκηση και Τοπική Αυτοδιοίκηση» του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οργανισμών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου προκηρύσσει για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025 εξήντα (60) θέσεις μεταπτυχιακών φοιτητών.

Υψηλού επιπέδου πρόγραμμα σπουδών συνδεδεμένο με τους Δημόσιους φορείς και την αγορά εργασίας. Το Πρόγραμμα προσφέρει επιστημονικές γνώσεις εξειδίκευσης και απονέμει Δίπλωμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Μ.Σ.) στη «Δημόσια Διοίκηση και Τοπική Αυτοδιοίκηση». (M.P.A./M.Sc. in Public Administration and Local Government), πλήρως αναγνωρισμένο από το ΑΣΕΠ.

Συγκεκριμένα το πρόγραμμα αποσκοπεί στην ανάπτυξη των δυνατοτήτων των φοιτητών του, διαμέσου μιας δυναμικής εξ αποστάσεως διδακτικής προσέγγισης. Είναι σχεδιασμένο έτσι ώστε να αναπτύσσει τις ακαδημαϊκές και επιχειρησιακές δεξιότητες των φοιτητών ανοίγοντας καινούργιους δρόμους στην επαγγελματική τους καριέρα. Σε αντίθεση με τα παραδοσιακά προγράμματα στη Διοίκηση Επιχειρήσεων και Οργανισμών αποσκοπεί στην προετοιμασία των ήδη στελεχών του δημοσίου και ευρύτερου δημοσίου τομέα για την προώθηση και εξέλιξη της επαγγελματικής τους καριέρας αλλά και των αποφοίτων διαφορετικών Σχολών και Τμημάτων για την ένταξη τους στην αγορά εργασίας.

Στο πρόγραμμα μπορούν να φοιτήσουν με επιτυχία πτυχιούχοι Νομικών Σχολών, Κοινωνικών και Ανθρωπιστικών ή Θετικών Επιστημών, καθώς και πτυχιούχοι Πολυτεχνικών, Ιατρικών Σχολών και ΤΕΙ

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλώ μεταβείτε στην ιστοσελίδα μας http://ddta.uop.gr/  ή επικοινωνήστε με την γραμματεία του μεταπτυχιακού, κ. Γαλιώτο Κων/νο, τηλ: 27210 45315, email: ddta@uop.gr , ddta@go.uop.gr

Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών_Πρόσκληση_

Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών-